ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Do třetice všeho nejlepšího pro Guerdata v Las Vegas

Dvaatřicetiletý švýcarský jezdec si v neděli v aréně Thomas & Mack splnil svůj dlouhodobý sen a dosáhl na titul vítěze Světového poháru. Stačilo však jen málo a vše mohlo být úplně jinak.

Náročný parkur stavitele Anthonyho D´Ambrosio připravil řadě jezdců krušné chvilky a mnoho dvojic se nevyvarovalo chyb. Jak se startovní pole blížilo k první desítce, začaly ubývat i chyby. Jako první projel náročným kurzem bezchybně čtyřiadvacetiletý Švéd Douglas Lindelow a Casello. Stejného výsledku následně dosáhli Maikel van der Vleuten a VDL Groep Verdi, Beezie Madden a Simon a Jos Verlooy a Domino. 

Bronzový Bertram Allen a Molly Malone V, foto: Ken Braddick

Napětí v aréně se ještě zvýšilo poté, co do cíle bezchybně dorazila čtvrtá v pořadí, Penelope Leprevost a Vagabond de la Pomme. Bertram Allen s Molly Malone V se nevyhnuli chybě na oxeru a k jednomu trestnému bodu tak přibyly další čtyři. Jako předposlední startoval Steve Guerdat a Albfuehren's Paille, ani v tomto kole nezaváhali a stále si tak drželi čisté konto, zatímco Richard Fellers s Flexible chybovali hned dvakrát, což je odsunulo na čtvrtou pozici.

Stříbrná Penelope Leprevost v sedle Vagabond de la Pomme, foto: Ken Braddick

Zdálo se, že o vítězi již nemůže bý pochyb. Navíc poté, co v závěrečném kole jedenkrát chybovali jak Leprevost, tak Allen a součet jejich trestných bodů se dostal shodně na devět. Celé aréně se ale zatajil dech poté, co švýcarská dvojice poprvé chybovala v kombinaci. Navíc Guerdat začal zápasit s časovým limitem, před posledním skokem se tak pokusil zrychlit, což však vedlo k druhé chybě na posledním skoku. Do časového limitu 68 se však nakonec vešel a mohl slavit vítězství.

Vítězná dvojice Světového poháru, foto: Ken Braddick

Kompletní pořadí finále Světového poháru najdete pod tímto odkazem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky