lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Delaveau vítězem Longines Grand Prix v Rotterdamu

Do hlavní soutěže nedělního odpoledne, Grand Prix s výškou překážek 160 cm, nastoupilo celkem 50 dvojic. 12 jezdců absolvovalo základní kolo čistě a postoupilo do rozeskakování.

V elitní dvanáctce nenašel přemožitele děvětačtyřicetiletý Patrice Delaveau a v sedle dvanáctiletého Orient Express HDC (Quick Star x Le Tot De Semilly) si v silné konkurenci dojel pro vítězství.

Jako druhý skončil Daniel Deusser a Cornet D'Amour (Cornet Obolensky x Damiani), třetí místo příčka patřila švýcarskému jezdci Paulu Estermannovi s Castlefiel Eclipse (Obos Quality x Furisto). Čtvrté místo putovalo do Irska zásluhou Bertrama Allena s Molly Malone V a pátý skončil domácí Marc Houtzager a Sterrehof'S Opium.

Patrice Delaveau a Orient Express HDC, foto: CHIO Rotterdam