ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Danube Cup v Šamoríně s českou účastí

Čtyřdenních mezinárodních závodů v Šamoríně (26. - 29. 5.) se účastnila řada českých jezdců a denně jsme mohli sledovat jejich umístění na dotovaných pozicích.

Ve čtvrtek zahájili čeští jezdci hned několika zajímavými výkony. Úvodní soutěž pro mladé koně absolvovalo celkem šest českých dvojic bezchybně, Bronze Tour dokončila s nulou Zuzana Zelinková a Cartagena W a rovněž i Marek Hentšel a Censor, Gold Tour dojeli bezchybně Kamil Papoušek a Centisimo (9.), Zuzana Zelinková a Caleri (27.) a Jiří Papoušek a Capua (35.).

Pátek zahájila soutěž Bronze Tour, v níž se z českých jezdců nejlépe dařilo Vladimíru Malákovi v sedle Eiflorri (9.), bez chyby dokončila také opět Zuzana Zelinková a Cartagena W, Anna Kellnerová a Atessa B L H, Francesca Kolowrat-Krakowská a Nobilis, Ondřej Zvára a Gaetan van d'Abdijhoeve a Nikola Bieliková a Caitoki II. V následující soutěži Opal Tour zazářila Sára Vingrálková, když se s koněm Dollar Look umístila na 4. příčce a se svým druhým koněm Zacate Cas byla šestá. Osmý byl Ondřej Zvára a Bul Buli B. Cenné umístění získali Češi také v Silver Tour - Sergej Motygin a Dylan dokončili pátí, Kateřina Málková s Bugatti Dwerse Hagen byla jedenáctá. V soutěži pro sedmileté koně se skvěle prezentovali koně vedení Kamilem Papouškem (Frisco - 2., Nadal Z - 6.), Zdeněk Žíla a Loveen Monet byli osmí. V dalším kole Gold Tour podal skvělý výkon opět Kamil Papoušek, když v sedle Centisima dojel bezchybně pátý, rovněž s nulou na třináctém místě dokončil Vladimír Tretera a Quentin. Soutěž Amateur Owner Tour zvítězila Pavlína Bielíková a Malibu.

První na sobotním programu proběhla soutěž Opal Tour, kde se nejlépe vedlo Michaele Hasnedlové a Ugue du Paddock (9.). Mezi sedmiletými koňmi excelovali Evita R se Zuzanou Zelinkovou (3.) a Nadal Z s Kamilem Papouškem (4.), jedenáctí byli Nikola Bieliková a Casillas. V Bronze Tour se na dotovaných místech objevilo hned pět českých dvojic: Zdeněk Žíla a Dominika B (4.), Marek Hentšel a Censor (6.), Kateřina Málková a Chinta (10.), Francesca Kolowrat-Krakowská a Nobilis (16.) a Karel Polák a Dia Gratia (17.). V Silver Tour nejlépe hájila české barvy Francesca Kolowrat-Krakowská v sedle Frascati van Ter Hulst (14.). V soutěži pro pěti a šestileté koně dokončilo bezchybně celkem sedm českých dvojic. V Amateur Owner Tour se nejlépe dařilo Michalu Kukačkovi s Melody (6.). Zpestřením sobotního programu bylo bariérové skákání, kdy ex aequo zvítězily norská dvojice Marit H. Skollerud a In The Mood v'T Plutoniahof a italská dvojice Juan Carlos Garcia a Bonzai van de Warande.

Poslední závodní den stihla nasbírat pěkná umístění ještě Sára Vingrálková v Opal Tour (Dollar Look - 3., Zacate Cas - 5.), mezi pěti a šestiletými koňmi celkově zvítězil Karel Polák a Manasquan M Z, na dotovaných místech byli dále Filip Doležal a Kancellara van de Lentakker (9.), Kateřina Mestenhauserová a Fhorla (14.) a Karel Polák a Gondeliaz (15.). V soutěži sedmiletých se velmi dobře předvedli koně pod vedením Zuzany Zelinkové (Le Khalif D - 7., Evita R - 8.), desátá dokončila Nikola Bieliková a Casillas. Zuzana Brátová a Sandino se zase ukázali na desáté příčce v Consolation Class.

Na start nedělní Velké ceny se postavili celkem čtyři čeští koně a nejlepší výkon podala Zuzana Zelinková a Caleri II, když se díky jediné chybě umístili na 14. místě. Vítězem se stal nizozemský reprezentant Amber Fijen s koněm Briljant.

Kompletní výsledky najdete pod tímto odkazem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky