ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Čtvrteční ptýrovské zahájení ČSP pro Hažmukovou

První vítězkou závěrečné soutěže v rámci čtyřdenních skokových závodů při sedmém kole Českého skokového poháru, který se přesunul na Ptýrov u Mnichova Hradiště, se stala ve čtvrtek 14. srpna Michaela Hažmuková. V početné soutěži stupně L* (115 cm) zajela nejrychleji a bezchybně.

Jezdkyni se vyplatilo závodit již od první překážky celého kurzu, a jak sama potvrdila, jela s úmyslem na přední příčky. Není také divu, neboť se v sedle dvou koní Hercule vd Caatshoeve a Capriano Z představila právě až v poslední čtvrteční soutěži a další dny již bude skákat vyšší parkury. Chybět nebude ani na startu čtvrtečního nočního parkuru ST* (135 cm), s jinými koňmi pak okusí i sobotní ptýrovskou specialitu v podobě Noční Velké ceny Ptýrova.

Michaela Hažmuková a Hercule vd Caatshoeve, foto: Kateřina Návojová

S rozdílem menším než jedna vteřina si pro druhou příčku dojela Michaela Hanuščinová v sedle koně Largo 12. Elitní trio v jediné soutěži jedoucí se na čas uzavřel Pavel Macek a Le Ramon.

První den byly vypsány pouze tři soutěže, vzhledem k velkému zájmu ze strany jezdců a vstřícnému kroku od pořadatelů se však během toho dne radovalo z první příčky hned pět jezdců. Soutěž stupně Z (100 cm) i ZL (110 cm) byly rozděleny na dvě oddělení. V úvodním parkuru se v oddělení „A“ utkali mladí koně a junioři, druhé oddělení pak bylo otevřené pro ostatní jezdce bez omezení. V obou kategoriích se soutěžilo na limitovaný čas, kterému se neblíže dostal Pavel Vachutka a Casca s rozdílem 0,06 vteřiny. V druhém oddělení byl s odchylkou pouhé setiny vteřiny nejlepší belgický reprezentant Mike Le Pieme na koněm Ascari.

Tato soutěž byla zároveň kvalifikací do nedělní finále Equiservis Amateur Tour. Nejinak tomu bylo i v následující soutěži, kde si pro vítězství dojela právě vedoucí jezdkyně amatérského žebříčku Dana Pinkavová. S Lassy2 ovládla druhé oddělení, kde v soutěži s následným rozeskakováním ujela svým soupeřům téměř o dvě vteřiny. V prvním oddělení byla nejlepší Michaela Brožková s Erato, jejíž čas byl o pár setin horší než v případě druhé vítězky.

Po úvodním skokovém dni se v pátek bude skákat již více soutěží, a to včetně večerního programu. To se týká soutěže stupně ST* (135 cm), při níž si jezdci letos poprvé na Ptýrově vyzkouší závodit pod umělým osvětlením. Ten den se uskuteční také další kvalifikace Equiservis Amateur Tour a poprvé se v rámci ptýrovského kola je vypsána také uzavřená soutěž pro juniory při Czech Junior Cupu. Skákat se začne opět v 8:00 a končit se bude až za tmy. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky