lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

CSIO3*-W Bratislava: GP pro Federica Ciriesi

Ve čtvrtek 1. srpna v 10 hodin odstartovala první soutěž čtyřdenních mezinárodních závodů v Bratislavě, jichž se účastní také pět českých reprezentantů s celkem dvanácti koňmi. Vyvrcholením této sportovní akce byla dnešní Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava.

ČTVRTEK 1. 8.:

První soutěž bratislavského CSIO3*-W odstartovala ve čtvrtek dopoledne. Účastnilo se jí celkem třiapadesát startujících a mezi nimi i čtyři čeští reprezentanti. Nejlépe se v soutěži dvoufázového skákání 130/135 cm dařilo Američanovi N. Meaganovi na koni Willow, hned druhý skončil A. Opatrný s Tadmusem.

Následnou Medium Tour (135/140 cm) vyhrála finská dvojice J. A. Kontia a Landliebste - nejlepší český výkon podala Z. Zelinková v sedle valacha Luka's Ninja. Ti dokončili s nulou na 23. příčce.

Kurz Big Tour s překážkami do 145 cm se pokusilo překonat celkem jedenašedesát startovních dvojic. Prvenství opět patřilo finskému reprezentantovi, tentokrát S. Numminenovi s Calandrem 2. Skvělý výkon podala rovněž česká dvojice Z. Hruška s Calatou - díky svému bezchybnému parkuru se umístili na 15. příčce.

PÁTEK 2. 8.:

Páteční dopolední program patřil soutěži Small Tour s překážkami do 135 cm, kde si pro vítězství dojela brazilská dvojice A. Bernardo a Nimo Le Chant.

Na start odpoledního Poháru národů se postavilo celkem třináct týmů. Češi bohužel nasbírali po prvním kole celkem 16 trestných bodů, do druhého mezi nejlepších osm již nepostoupili a skončili na jedenácté příčce. Skvělý bezchybný výkon podal Jiří Skřivan s Kallistou. S pouhými čtyřmi trestnými body z obou kol vyhrál tým USA ve složení C. Pasmore (Bonanza van Paemel), J. Quentin (HH Dark de la Hart), M. Nusz (Dynamo) a K. Coe (Calypso). Osm trestných bodů nasbírala stříbrná Brazílie, dvanáct pak bronzové Finsko.

SOBOTA 3. 8.:

Rozeskakování finále Small Tour dokončili jen dvě dvojice bezchybně, domácí R. Cibere s valachem Zacate Cas a J. Cigan s klisnou Mercedes. Vítězství patřilo druhému jmenované díky o čtyři sekundy kratšímu času.

Další vítězství si v Middle Tour připsal Brazilec A. Bernardo v sedle francouzského valacha Nimo Le Chant, A. Opatrný s Tadmusem dokončil se čtyřmi trestnými body na 13. místě a K. Papoušek s Caterem s pěti trestnými body na 22. místě.

Stopadesáticentimetrovou Big Tour vyhrál A. Affonso De Miranda s osmiletým hřebcem Ad Amigo B. Se čtyřmi trestnými body absolvovaly české dvojice A. Opatrný s valachem Falco Union (19.) a Z. Hruška s Calatou (24.).

NEDĚLE 4. 8.:

Ve finále Middle Tour v podobě Little Prix zvítězila francouzská dvojice M. Demonte a Rhune D'euskadi.

Do Grand Prix nastoupilo celkem devětapadesát startujících včetně čtyř českých reprezentantů, z nichž se nejvíce dařilo Z. Zelinkové s Calerim II (4 tr. b., 22. m.) a A. Opatrnému s Falcem Unionem (4 tr. b., 24. m.). Pouze dva jezdci nenasbírali v průběhu Velké ceny jediný trestný bod - vítězný Ital Federico Ciriesi v sedle dvanáctileté oldenburské Calidy 46 a stříbrný Švéd Mariano Maggi s desetiletým valachem Easy Contact Humlan. Bronz získala americká dvojice Kirsten Coe a Calypso.

Všechny výsledky najdete pod tímto odkazem.

Fotogalerie: ČTVRTEK, PÁTEK, SOBOTA, GRAND PRIX PARTY