lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Českým jezdcům se v San Giovanni dařilo

Čtyřdenní CSI3* přineslo české ekipě řadu úspěchů. Výborných výsledků dosáhli nejen mladí koně. V nedělní Grand Prix si Ondřej Zvára v sedle Cento Lano dojel pro třetí místo.

Soutěže pro mladé koně CSIYH1* byly vypsány na čtvrtek, pátek a sobotu, kdy probíhalo finále. Mezi pětiletými se představil Martin Štorkán. V sedle Cassiniquida předváděl po všechny dny bezchybné výkony a skvělou formu potvrdil vítězstvím v sobotním finále. Ve stejné kategorii startoval i Jaroslav Šíma se svými svěřenci, který si ve finále připsal třetí místo s Canairem a čtvrtou pozici s Chapeau BB Z.
Mezi šestiletými se nejvíce dařilo Ondřeji Zvárovi a s klisnou Tual Blue. I on zvládl absolvovat dva dny bezchybně a ve finále kategorie si dojel pro třetí místo. V kategorii sedmiletých se představila Natálie Roučková a Cohiba nebo Ondřej Zvára a Quimero M.

Dařilo se i Aleši Opatrnému. Ve čtvrtek na výšce překážek 145 cm s VDL Fakir po bezchybném výkonu skončili devátí a zajistili si tak kvalifikaci do nedělní Grand Prix. V sedle osmiletého Acovara předvedl tři čisté parkury (130, 135, 140 cm), dvě čisté jízdy předvedl i s Caramouchem (135, 145 cm). Se Zandirem dokončil parkury s jednou chybou.

I kategorie CSI1* měla svého českého zástupce. Michaela Rodová spolu se sedmiletým Colmettem a devítiletou Aurenou v pátek jedenkrát chybovala, v sobotu s oběma dokončila čistě a v neděli obsadila s Aurenou čtvrté místo.

Nejlepšího výkonu mezi českými zástupci dosáhl Ondřej Zvára. Čistou jízdou v kvalifikačním kole si zajistil účast v nědělní Grand Prix. Po bezchybném výkonu si s desetiletým Cento Lano dojel pro vynikající třetí pozici. Aleš Opatrný a VDL Fakir obsadili deváté místo. Vítězem se stal Marc Bettinger a črtnáctiletý Quannan-R.

Ilustrační foto: Aleš Opatrný a Zandiro, foto: Tomáš Holcbecher