ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Český tým třetí v Poháru národů při CSIO Celje

České jezdectví v krátké době zaznamenalo již několikátý mezinárodní úspěch. Po vítězství Aleše Opatrného se Zandirem ve finále Centrální evropské ligy Světového poháru přišlo třetí místo v Poháru národů při závodech CSIO ve slovinském Celje.

Český tým nastoupil v pátek 2. května 2014 do soutěže Poháru národů ve složení Zuzana Zelinková, Ondřej Zvára, Zdeněk Hruška a Aleš Opatrný. Nejprve odstartovala Zuzana Zelinková s Luka´s Ninjou. Bohužel udělala chybu na poslední překážce kurzu. Po ní odstartoval Zdeněk Hruška s Calatou, ale ten si připsal 21 trestných bodů. Ondřej Zvára s Carmen Arcus následně inkasoval 8 trestných bodů. Finišman Aleš Opatrný s VDL Fakirem si vedl naprosto skvěle a dokončil s nulou! Díky tomu, že na našem kontě zbylo po vyškrtnutí výsledku Zdeňka Hrušky jen 12 trestných bodů, tak český tým postoupil do druhého kola z průběžného druhého místa. Stejný počet trestných bodů mělo ještě Lucembursko.

V druhém kole zajel nejlépe Ondřej Zvára s Carmen. Ti na české konto nepřipsali žádné další zatížení a jako jediní z českého týmu dokončili bezchybně. Zuzana Zelinkové s Luka´s Ninjou opět jednou chybovala. Stejného výsledku docílil i Aleš Opatrý a VDL Fakir. Ti se dopustili chyby na třetí překážce v trojskoku. Hůře se dařilo opět Zdeňku Hruškovi, který s Calatou nasbíral 17 trestných bodů. Stejně jako v úvodním kole se tak jeho výsledek do týmové soutěže nezapočítával.

Celkově si tak český tým připsal ke 12 trestným bodům z prvního kola dalších 8. To stačilo na skvělou třetí příčku s celkovými 20 trestnými body. Stejně tak se dařilo Italům. O jeden trestný bod méně měl tým Polska, nejlépe nakonec skočilo Lucembursko. Kompletní výsledky najdete na adrese www.sportergebnisse.at, další informace pak na webu pořadatelů: www.csio.si

Český tým v Celje, foto: archiv české ekipy.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky