ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Český skokový pohár – Velká cena Litomyšle

Již na páté zastávce Českého skokového poháru jezdci bojují o důležité body do svých žebříčků. Čtyřdenní klání probíhá v areálu Hřebčína Suchá od 2. června do neděle 5. června, kdy již tradičně zakončí celý meeting Velká cena Litomyšle na výšce překážek 145 cm.

NEDĚLE:

Závěrečný den odstartovalo finálové kolo Střední túry, To ovládla Barbora Tomanová v sedle Scarface. Další soutěží bylo finále Amateur Tour 110 cm. Stejně jako v sobotu nenašla v této soutěži přemožitele Wanda Harnolová a Afrika. Již tradičně se před Velkou cenou bojovalo v rámci Finále Czech Junior Cup na překážkách 120/130 cm, kde zvítězila Patricie Brusová a Lord Luis.

Ve Velké ceně Litomyšle se představilo celkem 39 dvojic. Pouze 10 z nich překonalo nástrahy parkuru bez jediné penalizace, a tak bylo možné sledovat kompletní finále složené pouze z čistých dvojic. Nejlepší jízdu předvedl Jiří Luža a Benito-S, který startoval až v samotném závěru startovního pole. Svým výkonem odsunul doposud vedoucího Marka Kluse v sedle Crada Von Wichenstein na stříbrnou příčku. Jako třetí se v této Velké ceně umístil Ladislav Arient a Apollo 6.

Fotogalerii z nedělního dne najdete ZDE.

Vítězem Velké ceny Litomyšle se stal Jiří Luža a Benito-S. © Michaela Javůrková

SOBOTA:

Sobotní program začal soutěží na výšce překážek 120 cm. Vítězem této soutěže se stali Miloslav Příhoda a Vincoma, protože dokončili parkur o více jak 4 vteřiny rychleji než druhý Lukáš Sojka s Galisto-S. Následovala soutěž s hendikepem 115/120 cm jako kvalifikace Czech Junior Cup, kde nenašla přemožitele Lenka Heřmanová a Korina 2. Pokračovala také Střední túra – v dvoufázovém skákání 130/135 cm zvítězil Marek Klus a Sabelius. Nejvyšší soutěží dne byla soutěž s výškou překážek 140 cm. Již tradičně byla rozdělena na otevřenou soutěž a na soutěž hodnocenou v rámci U25, tedy pro jezdce do 25 let. V otevřené soutěži se prvenství ujal Marek Klus, který zvítězil i v předchozí soutěži. Tentokrát ale sedlal Carisona. V rámci soutěže U25 zvítězila Sabina Šůchová a Ebel. Sobotní program zakončila kvalifikace Amateur Tour na výšce překážkách 110 cm. Zde pouhé dvě setiny vteřiny v rozeskakování rozhodly o vítězství Wandy Harnolové a Afriky.

Sobotní fotogalerie ZDE.

Sabina Šůchová v sedle Ebela zvítězila v soutěži U25. © Michaela Javůrková

PÁTEK:

Stejně jako ve čtvrtek, i v pátek byly pro jezdce připraveny celkem 4 soutěže. Zahajovací soutěží 115 cm, která byla součást Malé Túry, ovládla Kristýna Nechanická a Roulette 1. Následovala kvalifikace Amateur Tour. Zde zlatou příčku obsadila Alžběta Ducká a Kira 3. Program pokračoval Střední túrou na výšce překážek 130 cm, ve které zvítězil Sergei Motyguine a Extreme Chaos. Druhý závodní den zakončila kvalifikace Czech Junior Cupu na styl s handicapem rozdělena do dvou oddělení. V oddělení 12 - 15 let nenašla přemožitele Kateřina Kučerová a James. V druhém oddělení pro jezdce ve věku 16 - 18 let své prvenství vybojoval Jiří Skřivan ml. v sedle Diuse.

Fotogaleri z pátku ZDE.

První páteční soutěž vyhrála Kristýna Nechanická. © Michaela Javůrková

ČTVRTEK:

Ve čtvrtek se uskutečnily celkem čtyři soutěže na výšce překážek od 100 cm do 115 cm. V první soutěži, která byla vypsána jako soutěž na limitovaný čas do 100cm, zvítězila Daniela Jůvová a Hala 2. Ve dvou soutěžích čtvrtečního programu zvítězil Martin Šoupal. První zlatou příčku obsadil s Levis 5, a to v soutěži 110 cm. Další zlatou příčku vybojoval v sedle Celine 1 ve 115 cm vypsaných jako Malá Túra. Poslední soutěží dne byla kvalifikační soutěž Amateur Tour na překážkách vysokých 110 cm. Tuto kvalifikaci vyhrál Michal Skotnický a Gucci.

Čtvrteční fotogalerie ZDE.

Dvě první místa získal Martin Šoupal. © Michaela Javůrková
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky