ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Český skokový pohár startuje již za měsíc

Český skokový pohár čeká již brzy 13. ročník! Ten odstartuje stejně jako v předešlých letech na martinickém kolbišti ve dnech 24. až 27. dubna, a to společně se dvěma tradičními seriály pro juniory a amatérské jezdce.

Na co se všichni zúčastnění musí připravit, jsou mírně upravená pravidla. Extraligový seriál má např. nově tabulku pro parkury stupně T***, kdy jezdec na prvním místě může získat 21 bodů. Uvidíme, zda a kolik pořadatelů se odváží na uvedeném nejvyšším stupni obtížnosti vypsat svoji Velkou cenu, která by se jela nejméně o dotaci 80.000,- Kč. U nižších soutěžích se boduje stejně, jako v minulosti – tzn. v T** bere vítěz 18 bodů a v T* 15 bodů.

Změn v pravidlech se dočkal i Junior Cup pro jezdce do 18 let. Za umístění v jednotlivých kvalifikačních soutěžích získávají jezdci body nově v závislosti na počtu dokončivších dvojic, kdy vítěz získává tolik bodů, kolik danou soutěž dokončí účastníků a další umístění vždy obdrží o bod méně. Každý jezdec přitom smí bodovat v jedné soutěži pouze jednou. Body za další umístění se mu do kvalifikace nezapočítávají.

Ve finále jednotlivých závodů soutěže Junior Cupu s handicapem má právo startovat maximálně 50 dvojic podle získaných bodů z kvalifikačních soutěží. Po každé finálové soutěží bude pořadatelem na závodech na základě výsledků vydána tabulka získaných bodů pro jezdce bodující v tomto seriálu zvlášť pro oddělení 12 až 15 let a 16 až 18 let. V případě, že jezdec startuje ve finálové soutěži na více koních, je mu započítáváno pouze nejlepší umístění v této kvalifikační soutěži. Ve finále celoroční soutěže Junior Cup má právo startovat 20 jezdců kategorie A (děti a junioři do 15 let věku v daném roce) a 20 jezdců kategorie B (junioři 16 až 18 let v daném roce), kteří v kvalifikačních kolech získali nejvíce bodů. Bude-li na posledním postupovém místě několik jezdců se stejným počtem získaných bodů, mají právo startovat všichni tito jezdci ve finále. Nezúčastní-li se některý jezdec, s právem startovat ve finále, finálové soutěže Junior Cup, bude nahrazen dalším jezdcem z celkového pořadí jezdců po kvalifikačních kolech.

Také v Amateur Tour se pravidla lehce upravovala. V dílčích finálových soutěžích bude vždy bodovat všech zúčastněných 20 jezdců dle umístění v předešlých kvalifikačních soutěžích zařazených do Amateur Tour. První dostane dvacet bodů, dvacátý pak jen jeden bod.

Kompletní pravidla najdete na www.skokovypohar.cz, kde je již také rozpis úvodních závodů v Martinicích.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky