ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Český skokový pohár se připravuje na 13. ročník

Prestižní domácí seriál v parkurovém skákání – Český skokový pohár se připravuje na již 13. sezonu, která ho čeká v roce 2014. Poslední tři ročníky probíhaly pod názvem Skokový pohár České pojišťovny, což se zajisté pro letošek změní.

„Od zástupců České pojišťovny jsme před několika málo dny dostali oficiální stanovisko o neprodloužení opce týkající se generálního partnerství Skokového poháru. Chtěl bych tak tímto poděkovat České pojišťovně za několikaletou podporu, díky níž se výrazně zvýšila úroveň nejen našeho seriálu, ale i celého parkurového sportu,“ uvedl prezident Asociace Český skokový pohár – Jiří Skřivan. „Za uplynulé tři roky jsme si zvykli, že všechny extraligové Velké ceny bylo možné sledovat na televizních obrazovkách, informace o průběhu poháru se standardně začaly objevovat v celoplošných tištěných i rozhlasových médiích. Pravidlem se také staly živé přenosy finálových dní jednotlivých závodů na internet, které sledovaly pokaždé tisíce fanoušků jezdeckého sportu. Zájem se výrazně zvedl i mezi samotnými účastníky, kterých bylo tolik, že se muselo mnohdy přikročit k omezování startovních polí, neboť se závodilo doslova od svítání do soumraku, a to na kurzech postavených špičkovými evropskými staviteli. Na jednom kolbišti se pak během tří až čtyřdenních mítinků mohli potkávat díky Kolowrat Junior Cupu po boku profesionálních jezdců i juniorské jezdecké naděje, jež jsou budoucností našeho sportu. Za tento pokrok děkujeme nejen dosavadnímu generálnímu partnerovi, ale také všem, kteří se o to zasloužili,“ konstatuje Jiří Skřivan.

Ačkoliv Český skokový pohár na prahu nového roku zatím nemá generálního partnera, neznamená to, že by sportovní či společenská úroveň celého podniku měla klesnout. „Asociace Český skokový pohár sdružující jednotlivé pořadatele jedenácti kvalifikačních kol a finále je připravena podniknout veškeré kroky, aby přípravy na 13. ročník pokračovaly přinejmenším ve stejném duchu, jako v letech 2011 až 2013. Uděláme také maximum pro to, abychom mohli novou sezonu zahájit 24. dubna v Martinicích na Příbramsku s novým generálním partnerem, byť to pro nás nebude jednoduchý úkol. Jsme však přesvědčeni, že díky profesionálnímu realizačnímu týmu, který bude pro letošní rok ještě posílen, se nám vše podaří zdárně připravit a budeme se moci společně fanoušky Českého skokového poháru těšit na špičkové sportovní výkony nejlepších domácích jezdců a koní,“ prohlásil prezident Asociace ČSP.

Jak již bylo zmíněno, úvodní kolo je naplánováno na 24. až 27. dubna do Martinic u Březnice. Následovat budou Olomouc, Ostrava, Kolín, Litomyšl, Frenštát pod Radhoštěm, Strakonice, Ptýrov, Plzeň, Opava a nakonec Hořovice, kde proběhne přesně pět měsíců od první kvalifikační soutěže poslední Velká cena a den poté – 28. září 2014 – velké finále určené pro nejlepší čtyři jezdce se střídáním koní. V brzké době Asociace Český skokový pohár představí lehce pozměněná soutěžní pravidla. K úpravám dojde např. v některých bodových tabulkách extraligového i juniorského seriálu. Veškeré podrobnosti najdete stejně jako v minulosti na adrese www.skokovypohar.cz.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky