chio cachy
memorial papouska 2015

České úspěchy ve 4. týdnu Magna Racino Spring Tour

V termínu 21. - 25.5. v rakouském Ebreichsdorfu probíhal čtvrtý týden Magna Racino Spring Tour, kterého se zúčastnila i početná ekipa českých jezdců.

Středeční den byl věnován soutěžím mladých koní. Mezi pětiletými se nejvíce dařilo Zdeňku Žílovi s Loveen Monet, kteří si dojeli pro čtvrté místo. Jen o jednu příčku níž skončil Rudolf Doležal s Paris. Zuzana Zelinková a Evita R dokončila s jednou chybou a připsala si desáté místo. V kategorii šestiletých na nejlepší umístění dosáhl Kamil Papoušek a Igor Van De Heibos, kteří skončili pátí. Papouškovi se dařilo i mezi sedmiletými, kde si v sedle Chicaga, dojel pro druhé místo. Jako třetí skončila Zuzana Zelinková a Zilesska.

Čtvrteční soutěže zahajovala Bronze Tour (120 cm). Ta se podařila Natálii Roučkové a v sedle Cary 2 si dojela pro třetí místo. Diamond Tour (150 cm) přinesla další český úspěch, o který se postarala Zuzana Zelinková a Luka`s Ninja, kteří po bezchybném parkuru skončili čtvrtí.

Zuzana Zelinková a Luka`s Ninja, foto: Tomáš Holcbecher

Druhým dnem pokračovaly i soutěže mladých koní. V kategorii pětiletých se opět nejvíce dařilo Zdeňku Žílovi, když si s Loveen Monet dojel pro druhé místo. Třetí příčku obsadila Zuzana Zelinková a Evita R a do první pětice se probojoval i Rudolf Doležal a Paris. V soutěži šestiletých si dělené první místo připsal Kamil Papoušek a Flying. Mezi sedmiletými dosáhla nejlepšího výsledku Zuzana Zelinková a Cadermus PP, dva trestné body stačily na 16. místo.

V páteční Gold Tour (145 cm) absolvoval bezchybný parkur Aleš Opatrný s Acovarem a připsali si páté místo. V Diamond Tour se představila Zuzana Zelinková a Caleri li, po čistém základním kole absolvovali rozeskakování s jednou chybou a připsali si 13. místo. V rámci VIP Small Tour (115 cm) bodovala Lucie Anovčíková, která si v sedle Rolys dojela pro vítězství a v sobotu skončila druhá.

Na sobotu byla připravena i finálová kola soutěží pro mladé koně. Mezi pětiletými se tentokrát nejvíce dařilo Rudolfu Doležalovi s Paris (3.místo), Zdeněk Žíla s Loveen Monet si ve finále dojeli pro páté místo a Zuzana Zelinková s Evitou R skončily s jednou chybou deváté. V kategorii šestiletých potvrdili skvělou formu Kamil Papoušek a Flying, kteří si připsali druhé místo. Do první pětice se probojoval i Zdeněk Žíla a Dominka B. V sedmiletých se do první desítky probojoval Kamil Papoušek a Chicago a Natálie Roučková a Cohiba, oba dokončili rozeskakování s dvěma chybami.

V neděli proběhla finálová kola jednotlivých Tour. Ve VIP Small Tour se tentokrát nejvíce dařilo Alžbětě Malcové a Carisanovi, kteří vybojovali druhé místo. Do finále Gold Tour nastoupil i Aleš Opatrný, který si v sedle Biondy připsal páté místo. Zuzana Zelinková a Luka`s Ninja dokončili s jednou chybou. Zelinková se představila, tentokrát v sedle Caleri li-ho i ve finále Diamond Tour - Grand Prix Magna Racino (155 cm). Náročný parkur absolvovali s jednou chybou a připsali si dvanácté místo.Vítězem se stal Brazilec Doda De Miranda s desetiletou AD Nouvelle Europe Z.

Zuzana Zelinková a Caleri li, foto: Tomáš Holcbecher