ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

České parkurové družstvo na olympiádu nepojede

Ve dnech 30. 7. až 2. 8. proběhly v Šamoríně mezinárodní závody, jejichž vrcholem byla olympijská kvalifikace družstev. Český tým patřil mezi favority, ale nakonec skončil na nevděčném druhém místě za Ukrajinou.

Vítězný celek dvoukolové soutěže družstev, která byla na programu v neděli 2. srpna, totiž přímo postupuje na olympijské hry 2016 do Ria de Janeira. Tato automatická kvalifikace se týkala olympijské skupiny C – regionálně tedy zemí celého východního bloku a centrální Asie. Přes vysoký počet národů, které do skupiny C patří, byla právě tato soutěž poprvé v poválečné historii největší šancí České republiky získat místo pro parkurové družstvo na olympijských hrách. Český národní skokový tým ve složení Zuzana Zelinková (Caleri-II), Ondřej Zvára (Cento Lano), Emma Augier de Moussac (Charly Brown) a Aleš Opatrný (Acovaro) dosáhl v posledních dvou letech výrazných úspěchů a dlouhodobou prací se výkony českých jezdců stabilizovaly, takže v rámci daného regionu patří k jednomu z nejsilnějších kádrů.

Do soutěže nastoupilo devět družstev skupiny (pořadí dle startu v 1. kole): Ázerbájdžán, Ukrajina, Maďarsko, Česká republika, Polsko, Izrael, Slovensko, Rusko a Turecko. Takzvaně „papírovými“ favority byli jednoznačně Ukrajinci. Na Slovensku za ně nastoupili Cassio Rivetti, Ferenc Szentirmai, René Tebbel a Katharina Offel. Byť ani jeden z jejich členů není narozen na Ukrajině, oficiálně v souladu s pravidly FEI přešli pod vlajku této země a v jejích barvách usilují o co nejlepší pozici pro ukrajinský národní tým včetně olympijské účasti.

Kromě Ukrajiny a České republiky byl jako černý kůň soutěže zmiňován často také tým Turecka, jehož členem je aktuálně vedoucí jezdec individuálního hodnocení skupiny C Omer Karaevli. Zahrozit mohlo i Polsko a Maďarsko. Někteří jezdci z dalších zemí, jako Ázerbájdžán či Izrael, byli v rámci předběžných odhadů poměrně nečitelní, stejně jako mladší část členů ruské sestavy. „Sledujeme kromě Ukrajiny bedlivě Polsko i Turecko, ale také Rusko, které sem přijelo s týmem, s nímž se běžně nepotkáváme,“ popsal před startem soutěže pohled na soupeře vedoucí české ekipy Martin Ohnheiser s tím, že prakticky jakýkoliv tým může být pro Čechy konkurencí. Trenér našeho národního družstva Tjark Nagel pasoval do role favoritů také Ukrajinu. „Myslím, že rozhodovat by se ale mohlo až mezi pěti týmy. Vše záleží, jak do soutěže vstoupíme. První kolo ještě sice nemusí nic znamenat, ale už jedna nebo dvě chyby mohou být hodně. Jasněji nicméně bude, až poslední jezdec protne cílovou čáru,“ uvedl Nagel před rozhodujícím závodem.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky