lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

České mládí úspěšné v Linzi

Čeští jezdci reprezentovali během druhého květnového víkendu mimo jiné i v rakouském Linzi, kde se účastnili rovněž Poháru národů. Zde jejich snažení bohužel skončilo již prvním kolem, nicméně skvělé výkony podávali především mladší ročníky, ale úspěšný byl také start Ondřeje Zváry v nedělní Velké ceně.

V kategorii dětí zářil František Stružinský - v sobotu si na své konto připsal třetí místo v soutěži do 120 cm v sedle koně Lucky Life a v nedělní dětské Grand Prix byl čtvrtý.

Mezi juniory se sebejistě předvedla Anna Kellnerová - nejenže v sobotu ukořistila třetí a páté místo v soutěži do 130 cm s koňmi a Curley Sue 39, ale s prvním jmenovaným navíc zvítězila v nedělní juniorské Grand Prix!

Anna Kellnerová a Bacara de la Ferme Blanche. Foto Tomáš Holcbecher

Za zmínku rozhodně stojí dále sobotní juniorské šesté místo Kateřiny de Jagerové v sedle Clooneyho a nedělní stříbro v juniorské Grand Prix pro Adélu Půlpánovou s Duelem.

Úspěšný byl také sobotní start Kamila Papouška v soutěži určené mladým koním, v níž v sedle Chicaga dokončil na druhém místě.

Vyvrcholením CSIO3* byla nedělní Velká cena Linze s překážkami 150 cm vysokými, kde vítězství získal německý jezdec Marc Bettinger s desetiletým oldenburským hřebcem Bacardi (Balou Du Rouet x Argentinus). Na start GP se postavil také Ondřej Zvára v sedle Cento Lana, dokončil pouze s jednou chybou v základním kole a obsadil tak 15. příčku.