ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

České jezdectví slaví historický úspěch ve skocích

V pátek 4. září dosáhli čeští parkuroví jezdci na historický úspěch! V italském Arezzu obsadili v posledním kvalifikačním kole Furusiyya Nations Cupu 3. místo. V divizi 2 obdrželi plný počet bodů, který jim zajistil nejen finálovou účast v Barceloně!

Češi navíc celkovým vítězstvím v naší divizi postupují mezi nejlepších 10 týmů světa, které budou v příštím roce startovat v tzv. Super lize Furusiyya Poháru národů (divize 1). Stane se tak vůbec poprvé v historii českého jezdeckého sportu!

Českou republiku v Arezzu reprezentovali tradiční členové A-kádru: Zuzana Zelinková a Calerii II, Emma Augier de Moussac a Charly Brown, Ondřej Zvára a Cento Lano a Aleš Opatrný s Acovarem. Jako první nastoupila do soutěže Zuzana Zelinková s Calerim, která inkasovala 8 trestných bodů za dvě chyby. „Parkur se mi nezdál extrémně vysoký, ale opravdu hodně skvělých jezdců dělalo dost chyb. Zdejší kolbiště je hodně velké a udržet koně v koncentraci nebylo vůbec snadné,“ popsala Zuzana Zelinková. Po ní nastoupila druhá žena českého týmu Emma Augier de Moussac. S Charly Brownem ovšem také udělala dvě chyby a navíc si připsala jeden trestný bod za čas. „Doufali jsme však, že Cento Lano a Acovaro to udrží a budeme bojovat o plný počet bodů,“ podotkla Zuzana. 

Ondřej Zvára i Aleš Opatrný dovedli své koňské svěřence do cíle prvního kola se 4 trestnými body a po vyškrtnutí nejhoršího výsledku tak český celek postupoval do druhého kola s 16 trestnými body. To bylo o čtyři více, než měli Poláci. Žádný jiný celek bodující v divizi 2 ovšem do druhé části otevřené již jen osmi nejlepším družstvům z kola prvního nepostoupil. To byla první úleva pro naše jezdce, jelikož v tu chvíli věděli, že budou brát minimálně 90 bodů a finálovou účast v Barceloně mají zajištěnou. „Počítali jsme to ze shora dolu a ze zdola nahoru a dopočítali jsme se, že na finále to určitě stačí. Na druhou stranu jsme se s tím nespokojili a rozhodli bojovat o celkové prvenství v naší divizi, které navíc znamená přímý postup do Super ligy,“ konstatovala Zuzana Zelinková, jež opět nastupovala z Čechů jako první. „Už na opracovišti jsem cítila, že Caleri je naprosto klidný a vyrovnaný. Hned první skoky naznačovaly, že to je opět Caleri jakého znám, v té nejlepší formě! – Když člověk překoná první tři překážky a zjistí, že kůň skáče výborně, je to úleva. Bojoval o co nejlepší výsledek se mnou a podařilo se nám dokončit druhé kolo čistě,“ spokojeně vzpomíná na stěžejní okamžiky v soutěži. Emma Augier de Moussac i napodruhé dokončila s 9 trestnými body, ale tentokrát to nebyl nejhorší výsledek. Škrtalo se nakonec 12 trestných bodů Ondřeje Zváry s Cento Lanem. Aleš Opatrný s Acovarem shodil jen jednou a 4 trestnými body završil skóre našeho družstva na konečných 29 trestných bodech. Po Opatrném šel do parkuru finišman polského týmu Krzystof Ludwiczak s koněm Zoweja. V tu chvíli věděl, že všichni jeho kolegové inkasovali v druhém kole po osmi trestných bodech a v součtu jich mají i v případě vyškrtnutí jedné osmičky 28. Aby u toho zůstalo, nesměl si dovolit udělat jedinou chybu. Ale to se nestalo a také on chyboval dvakrát. „Musím se přiznat, že po té první chybě, která přišla na sedmém skoku, jsme s Emmou a šéfem ekipy Martinem Ohnheiserem trochu nesportovně vykřikli radostí, ale věřím, že v danou chvíli nám to ostatní odpustili. Asi si to ještě plně neuvědomujeme, ale tímto se napsala nová kapitola historie českého jezdeckého sportu. Postoupili jsme mezi 10 nejlepších týmů světa a už teď se moc těšíme na příští sezonu, kdy budeme moci startovat na těch nejprestižnějších závodech,“ uzavřela Zuzana Zelinková. Další informace a kompletní výsledky najdete na adrese www.arezzoequestriancentre.com.

Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky