ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Česká jezdecká federace si zvolila nové vedení

Ve středu 6. května se uskutečnila v Humpolci volební konference České jezdecké federace. Novou prezidentkou této zastřešující organizace jezdeckého sportu v České republice se stala Ing. Olga Plachá, která tak ve funkci nahradila Ing. Jaroslava Pecháčka.

Dosavadní prezident ČJF se již rozhodl nekandidovat a Olga Plachá byla nakonec jedinou kandidátkou na nejvyšší federační post. Získala však velmi silnou podporu od velké části oblastních konferencí předcházejících té celostátní. Od delegátů na zasedání v Humpolci získala 71 hlasů z celkových 74. Nově zvolená prezidentka posléze navrhovala své kandidáty na další pozice ve Výkonném výboru ČJF a až na jednu výjimku všichni kandidáti prošli volbou zcela hladce.

První viceprezidentkou pro ekonomiku se stala Eva Pařenicová. Druhým viceprezidentem pro sport byl zvolen Bohumil Rejnek. Svoji pozici člena Výkonného výboru pro vzdělávání obhájila Kateřina Říhová. Na pozici posledního člena výboru pro legislativu navrhla Olga Plachá hned dva kandidáty – Martina Blažka a Jana Matušku. Ani jeden z nich však prvním kolem neprošel. Proto nová prezidentka navrhla Jaroslava Hupku, a ten již nadpoloviční většinou zvolen byl. „Přiznám se, že jsem nebyla zcela rozhodnutá mezi prvními dvěma kandidáty. Mým favoritem byl pan Hupka, který však nechtěl kandidovat v prvním kolem a přislíbil mi, že by kandidaturu přijal v případě, že by nikdo nebyl zvolen v prvním kole. Nakonec se tak stalo a jsem s tímto výsledkem velmi spokojena,“ prozradila Olga Plachá.

Hned od druhého dne po volební konferenci se prezidentka České jezdecké federace začala podrobně seznamovat s veškerou administrativou. „Mám schůzku na Strahově s paní generální sekretářkou ČJF Nelou Gottweisovou a bývalým prezidentem Ing. Jaroslavem Pecháčkem, s nímž jsme naplánovali na příští týden předání agendy. Stejně tak jsme domluveni s ostatními členy Výkonného výboru ČJF, že se spojí se svými protějšky a domluví se taktéž na předání všech podkladů potřebných pro jejich činnost,“ uvedla paní Plachá. Poprvé by se měl nový Výkonný výbor ČJF oficiálně sejít na svém zasedání za necelé dva týdny.

Nové vedení České jezdecké federace, foto: archiv ČJF
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky