ptyrov vc kolin
csio budapest
lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Češi vyhráli Furusiyya Pohár národů v Budapešti

Česká republika vybojovala na mezinárodních závodech CSIO v Budapešti historické prvenství ve Furusiyya FEI Poháru národů. Zuzana Zelinková si navíc s Calerim II splnila díky dvěma bezchybným parkurům kvalifikaci na Světové jezdecké hry v Normandii!

V prvním kole týmové soutěže překonal celý kurz bez penalizace ještě Aleš Opatrný s VDL Fakirem. Ondřej Zvára s Carmen Arcus, stejně jako Emma Augier de Moussac s Danthe RDPF, inkasovali 8 trestných bodů. Přesto po vyškrtnutí nejhoršího výsledku Češi postupovali z 13 celků do druhého kola jako nejlepší – ex aeqo s Norskem.

V závěrečné fázi soutěže po již zmíněném bezchybném výkonu Zuzany Zelinkové dokončil Ondřej Zvára s Carmen Arcus zatížen penalizací 17 trestnými body, což byl nakonec škrtaný výsledek. Emma Augier de Moussac totiž v sedle koně Danthe RDPF opět chybovala dvakrát a Aleš Opatrný s VDL Fakirem dokončil se 4 trestnými body. Celkem tak na našem kontě zůstalo 20 trestných bodů. I tak to však na prvenství stačilo, neboť Norové měli o jednu chybu více.

Česká republika tedy může v krátké době slavit podruhé historické prvenství v Poháru národů. Před dvěma týdny se totiž to samé podařilo juniorskému týmu – shodou okolností taktéž v Budapešti. Dnešní prvenství v sérii Furusiyya FEI Nations Cupu je ovšem nesrovnatelně cennější – i díky skutečnosti, že se jednalo o kvalifikační závod pro Světové jezdecké hry. Právě Zuzana Zelinková byla poslední členkou národního kádru pro Normandii, která se svojí současnou stájovou jedničkou Calerim II neměla splněné kvalifikační limity. Do Budapešti proto odjížděla pod velkým tlakem, jelikož by již mnoho dalších příležitostí pro získání kvalifikace neměla. Podrobnosti o závodech CSIO v Budapešti najdete na adrese www.csiobudapest.hu.

Český tým při dekorování, foto: Archiv týmu
Krátké zprávy

Vydáno: 13.07.2016 | více >

Vydáno: 14.06.2016 | více >

... v sedle Aristy 2. Druhý dokončil P. Vachutka a Cadillac a třetí Š. Pospíšilová a Garista.

Vydáno: 13.06.2016 | více >

Vydáno: 06.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 05.06.2016 | více >

Vydáno: 03.06.2016 | více >

Vydáno: 02.06.2016 | více >
Rubriky