lgct cascais
chio cachy
memorial papouska 2015

Brash si dojel pro fenomenální vítězství

Britský jezdec Scott Brash se v neděli 13. září nesmazatelně zapsal do historii parkurového sportu. V sedle třináctiletého Hello Sanctos (Quasimodo vd Molendreef x Nabab de Reve) si dojel pro třetí vítězství v řadě v sérii Rolex Grand Slam a získal prémii 1 mil. Euro.

Na start nedělní Grand Prix se postavilo téměř 40 dvojic. Pouze dvanáct z nich však dokázalo pokořit nástrahy prvního kola bez trestných bodů. V kole druhém pak byli bezchybní již pouze tři jezdci. U dvou z nich se však nakonec objevil jeden trestný bod za překročení časového limitu. Pouze Scott Brash dokázal Hello Sanctose provézt oběma koly bez trestných bodů a stal se tak vítězem nejen samotné Grand Prix, ale i celého Grand Slamu.

První vítězství si Brash připsal v Ženevě v prosinci 2014, následovalo vítězství v Cáchách (květen 2015) a vše završilo již zmiňované vítězství v kanadském Spruce Meadows (Calgary). Tohoto úspěchu se doposud žádnému jezdci dosáhnout nepodařilo a Brash tak prokázal, že patří mezi nejlepší jezdce současného parkurového sportu o jehož úspěchu se budu mluvit ještě dlouho.

Vítězná dvojice GP i celého Grand Slamu, foto: Kit Houghton

Stříbrnou příčku obsadil Belgičan Pieter Devos a Dylano (Cento Lano x Athlet Z) a bronz vybojoval brazilský jezdec Pedro Veniss a Quabri de Lisle (Kannan x Socrate).

Kompletní výsledky nedělní Grand Prix ve Spruce Meadows naleznete zde.